20.09.2019

Bardzo wiele firm próbuje reklamować się za pośrednictwem Facebooka. Na tej jednej z najpopularniejszych stron internetowych znajduje się ogromny potencjał. Możliwe stało się prowadzenie strony swojej działalności gospodarczej, promowanie postów oraz nawet dodawanie ofert pracy. Obecnie funkcjonuje nawet wirtualny kalendarz wizyt. Facebook wciąż się rozwija i wszelkie potrzebne działania, stają się za jego pośrednictwem możliwe. Wielu nowych klientów, bądź współpracujących osób, może nas odnaleźć dzięki sile tej witryny internetowej. 

Księgowość naszej firmy

Wszelkie wydatki, które są niezbędne do uzyskania przez nas przychodu mogą być wrzucane w tzw. "koszty" firmowe. Wykupienie reklamy na portalu, wiąże się z tym, iż fakturę powinniśmy otrzymać. Tak też się oczywiście dzieje. Niestety faktury nie są wypełniane prawidłowo, gdyż są one automatycznie generowane przez system. Faktura z Facebooka jest raportem rozliczania płatności za usługę, jaką jest promowanie strony. Na takowej fakturze są wypisane dane płatnika, nazwa spółki (z numerem VAT Irlandzkim), okres rozliczenia, datę rozliczenia, identyfikator oraz metodę realizacji płatności. Podana jest również naliczana kwota i stawka VAT 0%. 

Wszystkie powyższe informacje prezentują się przyzwoicie. Jednakże.. owa umowa nie spełnia wytycznych zdefiniowania faktury VAT w świetle naszego kraju. Brakuje na niej między innymi: daty wystawienia. Gdyby nie ten mankament, polscy podatnicy nie mieliby żadnych problemów. Niestety takowe się pojawiają. Data rozliczenia, niestety nie może zastąpić cennej w tym przypadku daty wystawienia.

Biuro rachunkowe księgowość Poznań Naramowice

Ogólnie wykupując reklamę od irlandzkiego Facebooka, nie ma naliczonego VATu. Sęk w tym, iż opodatkowanie powinniśmy przeprowadzić sami, zgodnie z podatkiem obowiązującym w państwie Polskim - od towarów i usług. Oczywiście należne jest prawo do odliczenia, podatku, który został naliczony. Wówczas nie jesteśmy nic stratni. Jednak komplikacje, nie są zachęcające... A ich brak może skutkować problemami w razie kontroli. Dlatego niestety faktury za reklamy na Facebooku w koszty wrzucane być nie mogą. Jeżeli jednak zostaną one uwzględnione, ich rozpatrzenie będzie negatywne.

Pomoc w zarejestrowaniu działalności

  • zgłoszenie w CEIDG
  • wybór formy opodatkowania
  • zgłoszenie i rejestracja na potrzeby podatku VAT
  • zgłoszenie i rejestracja ZUS
WIĘCEJ

Prowadzenie bieżących spraw księgowych

  • pełna rachunkowość
  • podatkowa książka przychodów i rozchodów
  • ryczałt
  • rejestry wg ustawy o podatku VAT
WIĘCEJ

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych

  • prowadzenie akt osobowych, w tym kompletowanie dokumentów związanych z nawiązaniem, przebiegiem oraz rozwiązaniem stosunku pracy
  • sporządzanie list płac zarówno w ramach umów o pracę jak i umów cywilnoprawnych
WIĘCEJ
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM