Swoją przygodę z księgowością i podatkami rozpoczęłam w 1998r. W Polsce wszystko się wtedy zaczynało. Ustawy o podatkach dochodowych powstały ledwie kilka lat wcześniej. Ustawa o podatku od osób fizycznych w 1991r a od osób prawnych w 1992. Pierwsza ustawa o podatku VAT była z 1993. Również ustawa o rachunkowości miała swój debiut w 1994 a Ordynacja Podatkowa to 1997r. Osoby pracujące już wówczas w działach księgowo-płacowych różnych spółek były niejednokrotnie przerażone ilością zmian jakie wprowadzone zostały w wyniku transformacji gospodarczej. W odróżnieniu ode mnie. Jako młoda osoba, studentka wówczas IV roku matematyki przyjęłam te zagadnienia jako coś normalnego co musi funkcjonować.

I tak moja przygoda z księgowością, podatkami, sprawami kadrowo-płacowymi trwa już ponad 20 lat. Na początku 2001r uzyskałam licencję Min. Finansów na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych a w 2005r. zrezygnowałam z pracy na etat by otworzyć własną działalność.

Biuro rachunkowe księgowość Poznań Naramowice

Mam doświadczenie w prowadzeniu zarówno małych jednoosobowych podmiotów jak i spółek z ograniczoną odpowiedzialnością; podatkowej książki przychodów i rozchodów jak i pełnej księgowości. Swoją wiedzę i doświadczenie cały czas uzupełniam i pogłębiam. Ukończyłam kurs dotyczący zagadnień kadrowo-płacowych oraz roczny kurs przygotowujący do egzaminu na doradcę podatkowego.

Dynamiczne zmiany jakie zachodzą w ustawie o podatku VAT od momentu wejścia Polski do UE powodują, że każdego roku biorę udział w odpowiednich szkoleniach. Wejście Polski do UE dało wielu podmiotom możliwość pozyskiwania dotacji unijnych. Na tym polu również odnotowałam sukcesy. Brałam udział w pisaniu wniosków o dotacje a później w ich rozliczaniu.

Zdobyte w ciągu tych 20 lat doświadczenia zawodowe i mądrość życiowa spowodowały, że razem z mężem, który również w tym czasie pracował zawodowo w dziale finansowym jednej z wiodących spółek branży spożywczej, postanowiliśmy połączyć siły i otworzyć rodzinną działalność w formie biura rachunkowego.

Pomoc w zarejestrowaniu działalności

  • zgłoszenie w CEIDG
  • wybór formy opodatkowania
  • zgłoszenie i rejestracja na potrzeby podatku VAT
  • zgłoszenie i rejestracja ZUS
WIĘCEJ

Prowadzenie bieżących spraw księgowych

  • pełna rachunkowość
  • podatkowa książka przychodów i rozchodów
  • ryczałt
  • rejestry wg ustawy o podatku VAT
WIĘCEJ

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych

  • prowadzenie akt osobowych, w tym kompletowanie dokumentów związanych z nawiązaniem, przebiegiem oraz rozwiązaniem stosunku pracy
  • sporządzanie list płac zarówno w ramach umów o pracę jak i umów cywilnoprawnych
WIĘCEJ
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM