22.05.2019

Słynna piątka Kaczyńskiego, będąca w istocie zestawem obietnic wyborczych, działa na wyobraźnię Polaków, nęcąc wizją państwa o niższych kosztach pracy i mniejszym obciążeniu zwykłych ludzi podatkami.

Zmiana numer jeden: zwolnienie z podatku dochodowego młodych pracowników zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę

Zmiany, jakie właśnie weszły w życie, pozwolą zmniejszyć wysokość podatku dochodowego, którą pracujący podatnik będzie zmuszony odprowadzić do urzędu skarbowego. Zgodnie z nowymi przepisami, w przypadku osób młodych, które nie ukończyły 26. roku życia, będzie obowiązywało całkowite zwolnienie z podatku dochodowego.

Biuro rachunkowe księgowość Poznań Naramowice

Zmiana numer dwa: zmniejszenie stawki podatku dochodowego dla wszystkich

Ministerstwo Finansów postanowiło zmniejszyć obciążenia, jakie spoczywają na osobach czynnych zawodowo. Zgodnie ze zmianami każdy pracownik będzie objęty niższą niż dotychczas stawką podatku dochodowego. Stawka PIT zmniejszy się z aktualnych 18 do 17%, a więc o jeden punkt procentowy na korzyść podatnika. Nowe przepisy dotyczą wszystkich pracowników, którzy rozliczają się według skali podatkowej – zarówno osoby pracujące na etacie, jak również osoby prowadzące działalność gospodarczą, wykonujące działalność osobiście oraz emeryci i renciści. Nie zmieni się natomiast wysokość kwoty wolnej od podatku, której limit jest aktualnie określony na 8000 zł rocznie.

Zmiana numer trzy: wyższe koszty uzyskania przychodu

Rząd zapowiedział, że od 1 stycznia 2020 roku znacząco wzrośnie również wartość kosztów uzyskania przychodu dla osób zatrudnionych na etatach. Wraz z początkiem nowego roku ma nastąpić wzrost z 1335 zł do 3000 zł dla osoby na jednym etacie. W sytuacji, gdy miejsce pracy znajduje się w innym miejscu niż ich miejsce zamieszkania podatnika koszt uzyskania przychodu ma wynieść 3600 zł rocznie. W momencie, gdy pracownik jest zatrudniony na wielu etatach, podwyższone koszty uzyskania przychodu wyniosą 4500 złotych. W przypadku dojeżdżania do miejsca pracy będzie to aż 5400 zł.

Pomoc w zarejestrowaniu działalności

  • zgłoszenie w CEIDG
  • wybór formy opodatkowania
  • zgłoszenie i rejestracja na potrzeby podatku VAT
  • zgłoszenie i rejestracja ZUS
WIĘCEJ

Prowadzenie bieżących spraw księgowych

  • pełna rachunkowość
  • podatkowa książka przychodów i rozchodów
  • ryczałt
  • rejestry wg ustawy o podatku VAT
WIĘCEJ

Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych

  • prowadzenie akt osobowych, w tym kompletowanie dokumentów związanych z nawiązaniem, przebiegiem oraz rozwiązaniem stosunku pracy
  • sporządzanie list płac zarówno w ramach umów o pracę jak i umów cywilnoprawnych
WIĘCEJ
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM